Cea mai valoroasa resursa a firmei HOLISUN sunt colegii nostrii. De peste 15 ani, ca specialsiti IT ne pasioneaza tehnologia cu toate noutatile si provocarile ei. Echipa HOLISUN se mandreste cu cei mai dinamici, mai deschisi, mai veseli si proactivi colegi. Principala noastra satisfactie este sa depasim asteptarile clientilor cu solutii creative si sfaturi adecvate fiecaruia. Daca doresti un mediu de lucru care sa-ti permita sa-ti indeplinesti cele mai ambitioase planuri din cariera, te asteptam in echipa noastra.

Programator PHP

Va participa in cadrul unor proiecte nationale si internationale pentru dezvoltarea de aplicatii web cu un impact deosebit.

  • absolvent/a de studii superioare sau in an terminal
  • experienta de lucru la nivel incepator-mediu (1-3 ani) cu PHP, MySQL, HTML, CSS, Javascript, jQuery, AJAX
  • aptitudini de organizare, structurare si planificare a propriei activitati si orientare pe gasirea de solutii concrete
  • atitudine pozitiva, sa cauti sa rezolvi o problema atunci cand o descoperi
  • asumarea responsabilitatii si respectarea termenelor asumate
  • abilitate de a lucra la un proiect existent (code refactoring, debugging)
  • abilitati de comunicare si lucru in echipa
  • sa recunosti cand nu stii ceva, sa ceri ajutor atunci cand ai nevoie si sa oferi ajutor atunci cand ti se solicita
  • cunoasterea limbii engleze - nivel mediu (+ alta limba straina constituie avantaj)
  • disponibilitate de lucru full time
  • sa implementezi functionalitati noi in cadrul platformelor, conform cerintelor clientilor
  • sa documentezi codul scris si sa realizezi, la nevoie, un manual de utilizare
  • sa rezolvi bug-uri raportate de clienti si eventuale probleme de compatibilitate ce pot aparea in timp, pe scurt, vei acorda suport tehnic clientilor existenti
  • vei participa singur/a sau in echipa la dezvoltarea de proiecte noi si/sau vei asigura mentenanta aplicatiilor deja existente
  • PHP, SQL
  • HTML, CSS
  • Javascript, Ajax

Manager de proiect soft/web

Va avea rolul de a conduce proiecte web si/sau software.

  • Abilitati foarte bune de comunicare si negociere
  • Capacitate de analiza, sinteza, organizare si planificare
  • Capacitate de decizie si asumarea responsabilitatii
  • Abilitati de management si coordonare echipe de lucru
  • Atitudine pozitiva si abilitati de motivare a echipei de proiect
  • Spirit de echipa si de colaborare
  • Abilitati de comunicare interpersonala
  • Cunostinte de limba engleza nivel avansatalta limba straina constituie avantaj
  • Cunostinte de operare PC
  • Elaboreaza specificatiile si documentatiile necesare ofertarii;
  • Asigura interfata intre societate si beneficiari pentru derularea in bune conditii a proiectelor;
  • Conduce si administreaza resursele materiale, financiare si umane ale proiectelor;
  • Asigura respectarea termenelor de executie si a conditiile de calitate exprimate de beneficiari pentru proiectele care le conduce;
  • Coordoneaza activitatile din cadrul proiectului supervizand direct echipele tehnice, consultantii si alti colaboratori implicati;
  • Stabileste relatii de colaborare pe termen lung cu partenerii, clientii, beneficiarii si finantatorii proiectului;
  • Monitorizeaza permanent bugetul, scopul si planificarea proiectului si informeaza persoanele interesate;
  • Asigura circulatia informatiei in cadrul proiectului si pentru alte departamente ale organizatiei, organizand periodic intalniri cu echipa de proiect si prezentand proiectul celorlalte departamente;
  • Centralizeaza intreaga documentatie a lucrarii si o preda la finele proiectului catre beneficiar
  • Asigura rezolvarea problemelor aparute in realizarea proiectului si informeaza la timp echipa de management despre acelea pe care nu le poate rezolva;
  • experienta ca manager de proiect/minimum 5 ani experienta ca programator sau similar
  • planificarea proiectelor (Gantt)
  • permis de conducere categoria B
  • certificatul CNFPA de manager de proiect este un avantaj

Senior PHP Developer

Cautam un profesionist cu o experienta de minim 3 ani in dezvoltarea aplicatiilor web.

  • stii bine PHP5 si ai experienta cu framework-uri folosite pe web (de preferat Laravel, alternativ Zend, Symfony);
  • ai experienta cu JavaScript (vanilla si librarii precum jQuery), HTML5 si CSS3;
  • sa ai cunostiinte solide de OOP, sa aplici paradigma MVC si sa folosesti constant design patterns pentru solutii comune;
  • ai experiență de lucru cu baze de date SQL (MySQL), noSQL (Mongo, Couch);
  • experiența cu Linux, Apache, source control (Git), HG, agile develoment, API design, Bash scripting;
  • cunoști principii de SEO, accesibilitate si semantic web;
  • scrii un cod curat, logic si corect semantic;
  • vorbesti si intelegi bine limba engleza;
  • esti la curent cu noile tehnologii si tendinte si nu ai retineri in a le experimenta si aplica.
  • vei coordona intregul ciclu de dezvoltare (de la planificare pana la implementare, documentare, testare si monitorizare);
  • vei introduce in fluxul nostru de lucru solutii inovative si creative folosind cele mai noi si moderne tehnologii;
  • vei participa la sedinte impreuna cu clientul pentru intelegerea cerintelor tehnice;
  • vei oferi suport si coaching colegilor tai din echipa;
  • vei dezvolta si ve oferi solutii folosind PHP, JavaScript, HTML and CSS.
  • PHP (minim 3 ani)
  • jQuery, HTML, CSS
  • MySQL
  • constituie un avantaj cunostintele de Laravel, CodeIgniter